Predstavitev digitalne kampanje MY WAY.

Globalna digitalna kampanja STO, ki je v lanskem letu tuje goste uspešno nagovarjala s sporočilno-kreativnim konceptom MY WAY, tudi v letošnjem letu nadaljuje s to zelo uspešno zgodbo. S kreativnim konceptom MY WAY, ki odlično dopolnjuje obstoječi logotip s sloganom I Feel Slovenia in je od januarja 2019 podprt tudi  s komunikacijskim priročnikom, smo v Globalni digitalni kampanji v letu 2019 dosegli izjemne oglaševalske rezultate in zelo pozitivne odzive. Vsled vsem tem uspehom vstopamo tudi v leto 2020 v istem kreativnem razpoloženju in se tudi v letošnji Digitalni kampanji na bližnjih trgih 2020 podajamo na naše ciljne trge s kreativnim konceptom MY WAY.

Digitalno kampanjo smo letos prilagodili globalnim razmeram, ki so zaznamovale leto 2020 in jo bomo,  z mislijo na boljše možnosti dostopa, izvajali na 7 bližnjih trgih. V Evropi bomo prisotni na ključnih trgih, to je v NemčijiItalijiAvstrijiVeliki Britaniji in Franciji, na rastočem evropskem trgu v Švici ter na Madžarskem.   

Digitalna kampanja na bližnjih trgih 2020 bo potekala od avgusta 2020 do 15. 12. 2020.

 

Ključni poudarki digitalne kampanje 2020

Skladno z rezultati globalne digitalne kampanje 2019 ter trendi in izsledki raziskav bo digitalno oglaševanje temeljilo na Google oglaševanju, vsebinskem marketingu in družbenih omrežjih. Glede na uspešnost iskalnega omrežja bomo v tem mediju dali največ poudarka na iskalnem oglaševanju, Gmail oglasih ter na video oglasih na YouTube portalu.  V obliki vsebinskih paketov, člankov, ki bodo predstavljali naše 4 makro regije, bomo prisotni na nekaterih najpomembnejših globalnih medijih, kot so BBC, Der Spiegel, Der Standard, La Repubblica, Le Figaro, TagesAnzeiger, hvg.hu in Content Garden.

Prisotni bomo tudi na družbenih omrežjih najširšega dosega in sicer na Facebooku in Instagramu.

Glede na relativno nepredvidljivost potencialnih turističnih tokov bomo razporejali finančni vložek, nabor trgov in kanale, na katerih bomo oglaševali, za vsak mesec posebej v odvisnosti od trenutnih razmer na mejah in v državah.

Cilj kampanje je dvig prepoznavnosti, ugleda, verjetnosti izbire Slovenije za letošnjo turistično destinacijo, utrjevanje sporočila trajnostno naravnane Slovenije, povečanje dosega, interakcij in različnih vrst konverzije.

Ustvariti želimo podobo Slovenije kot varne, zelene in bližnje destinacije, ki je hkrati izjemna destinacija za outdoor aktivnosti. V letošnjem letu pa želimo še posebej izpostaviti vse pomembne dogodke na področju gastronomije, ki se odvijajo v Sloveniji in zarisati Slovenijo na zemljevid zanimivih destinacij raznolikih in vrhunskih gastronomskih doživetij.

Ciljne skupine digitalne kampanje so definirane na podlagi interesov, demografije in potreb trgov. Z načrtnim naslavljanjem izbranih ciljnih skupin želimo povečati prepoznavnost Slovenije in možnost obiska Slovenije.

Naslavljali bomo naslednje ključne ciljne skupine:

Goste, ki jih zanimajo predvsem mesta, kultura in gastronomija (t.i. lifestyle gostje)

Iščejo pristnost na način "live like a local", užitek (kulinarika, potrošnja, doživetje), pomembna jim je raznovrstna izkušnja. Gre za bolj ekstrovertirane, družabne ljudi, zanje je značilen širok spekter zanimanj: od manjših mest in prestolnic, drugih turističnih krajev ter naravnih znamenitosti. Zanimajo se tudi za točke in dogodke, ki nudijo družabna doživetja. Pri tej skupini gostov so priložnosti v avtentičnih namestitvah in turah „po poteh domačinov“, v manj znanih turističnih znamenitostih ter pristnih lokalnih (kulinaričnih, umetniških, kulturnih) zanimivostih. V tej skupini prevladujejo pari in posamezniki. Ključne persone slovenskega turizma, ki sodijo v ta segment, so t. i. družabni »foodieji« in urbani potrošniki.

Goste, ki jih pritegne aktivno preživljanje počitnic v naravi (t. i. active gostje)

Dopust preživljajo v stiku z naravo. Pari, posamezniki in aktivni nostalgiki (50+) iščejo izjemno naravo, umik od vsakdana in sprostitev v naravi – t. i. sodobni luksuz. Tu je Slovenija zanje izjemna, skoraj edinstvena z vidika naravnih danosti. Ciljamo zahtevne goste, ki iščejo edinstvena doživetja, drugačna od masovnega turizma. Zanimajo jih dodatne storitve v obliki produktov z dodano (in višjo) vrednostjo, glamping namestitve, izvirno avanturistično doživetje. Družine z otroki iščejo doživetja za družine, oddih preživljajo v gorah, ob jezerih ali ob morju, zanimajo jih naravne znamenitosti, zabava za otroke. Ključne persone slovenskega turizma, ki sodijo v ta segment, so zeleni raziskovalci, aktivni nostalgiki, aktivne družine, avanturisti. 

Goste, ki želijo na oddihu poskrbeti tudi za svoje telo in počutje (t. i. wellbeing gostje)

Pari in večno mladi (50+) iščejo pobeg od napornega vsakdana, želijo nekaj narediti za svoje zdravje, obenem pa želijo doživeti nekaj novega, pomemben element pri preživljanju dopusta pa so jim tudi kulinarični užitki. Pri tej skupini person so priložnosti v digital-detox programih, lokalnih specialitetah, bazenih s termalno vodo, selfness programih, v glavnih turističnih znamenitostih in programih za vitalnost telesa. Družine z otroki poleg naštetega iščejo tudi aquafun. Ključne persone slovenskega turizma, ki sodijo v ta segment, so večno mladi, lepotni razvajenci in sproščeni eskapisti.

V digitalni kampanji na bližnjih trgih v letu 2020 še posebej posvečamo pozornost omenjenim ključnim ciljnim skupinam, ki prihajajo iz segmenta, ki smo ga poimenovali »high value travelers«. To so turisti, ki so za svoje počitnice pripravljeni odšteti več od povprečja v svoji deželi, so bolj zahtevni, kar se tiče ponudbe in si želijo obiskati zelene, trajnostno naravnane, butične ter unikatne pet zvezdične destinacije kot je Slovenija in njene destinacije.

Želim prejemati e-novice

Bodite obveščeni o dogajanju v slovenskem turizmu. Z naročilom na novice TTA boste tedensko prejemali najnovejše poslovne novice s področja turizma in druge aktualne informacije.

Deli s prijatelji